NAŠE VIZE

Kdo jsme a co je náš cíl?

JAK JSME ZAČALI?

První pokusy proběhly v roce  2015, kdy jsme se k výrobě sýrů dostali přes naši zálibu v italské kuchyni. 

Postupně jsme se zdokonalovali, vzdělávali a zkoušeli nejrůznější technologické postupy, až jsme se po několika letech odhodlali dát naše výrobky ochutnat našim příbuzným, kamarádům a známým.

K naší velké radosti byl ohlas prvních "zákazníků" velmi pozitivní a zájem o naše produkty rychle narůstal.

JAK VZNIKLA PODBRDSKÁ MINIMLÉKÁRNA?

V roce 2020 byla poptávka již tak veliká, že jsme se rozhodli vybudovat oficiální schválenou minimlékárnu, abychom naše produkty mohli nabízet širšímu spektru zákazníků. 

I přes obtíže způsobené koronavirovou epidemií jsme se v létě 2020 pustili do obíhání úřadů a shánění výbavy a zařízení a nakonec se nám na začátku roku 2022 podařilo provoz dostavět, zkolaudovat a zaregistrovat!

CO CHCEME?

Naším hlavním cílem a vizí je uchování venkova a venkovských komunit v jejich tradiční podobě, tzn. s lokálními chovateli, pěstiteli, malovýrobci a odběrateli tak, aby byl celý dodavatelsko-spotřebitelský řetězec co nejkratší a tudíž maximálně udržitelný a ekologický.

Zároveň si ale uvědomujeme potřebu perfektní hygieny a zdravotní nezávadnosti i u farmářských produktů, a proto jsme vybudovali plně profesionální potravinářský provoz, ve kterém je samozřejmostí přísné dodržování HACCP principů. Díky tomu mají naše produkty dlouhou trvanlivost i bez přidání konzervantů a podobných látek.

PETRA A MICHAL IVASIENKOVI

Ačkoliv, a nebo právě proto že jsme oba přes 20 let pracovali v jazykovém vzdělávání, lákalo nás dlouho vydat se v druhé polovině profesního života úplně jinou cestou.

Milujeme Itálii, přírodu a svobodu a rádi se pouštíme do úplně nových věcí, které nás mohou obohatit a posouvat dál.

A právě založení vlastní minimlékárny nám přišlo jako ideální způsob, jak zkombinovat a zažívat to, co máme nejraději.

Věříme, že tento náš životní postoj a chuť trávit společný čas nejen v soukromí, ale i v práci, se projevují na kvalitě našich mléčných výrobků.

A tak, až budete mít cestu do Hůrek, klidně se ozvěte! Rádi si s Vámi popovídáme, posedíme a ukážeme Vám naši minimlékárnu.

Petra a Michal